Αρίων (Α) – Νέοι ΓΣ Κορωπίου 57-85 : Πάλεψε, αλλά δεν ήταν αρκετό

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στους νέους του ΓΣ Κορωπίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς, όπου και γνωρίσε την ήττα με 57-85.

Αν και ο Αρίων ξεκίνησε πολύ δυναμικά το παιχνίδι προηγούμενος με 11-3, η ομάδα του Κορωπίου κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 11-18. Το δεύτερο δεκάλεπτο, συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς και η ολοκλήρωση του βρήκε τους γηπεδούχους να υπολείπονται 13 πόντων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ έμελλε να ξεφύγει από τον έλεγχο της ομάδας του Σαλίχου, αφού η εντυπωσιακή ευστοχία των φιλοξενούμενων τους έδωσε προβάδισμα 18 πόντων.
Λίγα άλλαξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο, καθώς η ομάδα του Αρίων δεν κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και εν τέλει ηττήθηκε με 57-85

Παρά τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ο Αρίων παραμένει στις πρώτες δύο θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και φιλοδοξεί να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα την Πέμπτη 17/11 στην έδρα του Εθνικού Ελληνορώσων.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 25-37, 44-62, 57-85

Αρίων (Σαλίχος): Γούσης Ο. 4, Ανδριώτης 5 (1), Κιούρης 6, Κυρομίτης 7-10α., Γούσης Ι. 4, Νούσης 17(1)-10ρ., Αναστασιάδης 2, Κουτσουμάρης, Μόσχος 6, Στάχικας, Παππάς Δ, Παππάς Μ. 6(1).